Y I N F O

Yükleniyor

Dünyayı Birlikte Değiştirebiliriz

Mehmet Hurşit Vatan

Mehmet Hurşit VATAN

Merhaba, benim adım VATAN. Bu blogda sizlere kendimden, ilgi alanlarımdan ve yaptığım çalışmalardan bahsedeceğim. Ben 1984 yılında Gaziantep’te doğdum ve hayatımın büyük bir kısmını bu güzel şehirde geçirdim. Gaziantep’te eğitimimi tamamladım ve askerlik sonrası Gaziantep Devlet Hastanesi’nde bilgisayar teknik servis olarak çalışmaya başladım.
Teknolojiye olan ilgimle ve bu alanda kendimi geliştirmek için 2010 yılında Gaziantep Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Elektrik Bölümü’ne girdim. Burada aldığım teorik ve pratik bilgilerle mesleğimde daha başarılı olmaya çalıştım. Ama elektrikle yetinmedim, teknolojiye olan merakım beni bilgisayar programcılığına da yönlendirdi. 2017 yılında Gaziantep Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Bilgisayar Programcılığı Bölümü’nü bitirdim ve bu alanda da kendimi geliştirmeye devam ediyorum.
Hayatım sadece iş ve okuldan ibaret değil elbette. Gezmeyi, motosiklet kullanmayı, kamp yapmayı, yürüyüş yapmayı ve eğlenmeyi çok seviyorum. Ayrıca teknolojiye olan ilgim sayesinde video düzenleme, temel bilgisayar eğitimi, temel Office uygulamaları gibi konularda da bilgi sahibiyim. Bu bilgilerimi de gençlerle paylaşmak için 2011 yılında Gaziantep Gençlik Evi’nde gençlik çalışmalarına katılmaya başladım.
 
Gençlik Evi’nde tanıştığım Yinfo Derneği ile de yollarım kesişti. Yinfo Derneği, gençlerin kişisel ve pozitif gelişimine katkı sağlamak için çeşitli faaliyetler düzenleyen bir sivil toplum kuruluşu. Ben de derneğin yerel faaliyetlerinde her türlü teknoloji desteği vermeye çalışıyorum. Ayrıca dernekte video düzenleme eğitimi, temel bilgisayar eğitimi, temel Office uygulamaları eğitimi gibi eğitimler de veriyorum. Şu anda derneğin yönetim kurulunda görev alıyorum ve gençlik çalışmalarına katkı sağlamaya devam ediyorum.
Bu blogda sizlere hem kendimden hem de yaptığım çalışmalardan bahsettim. Umarım beğenirsiniz ve yorumlarınızla bana destek olursunuz.  Hepinize sevgiler!