NELER YAPIYORUZ

KAMPANYALAR


O Daha Çocuk, Gençlik Bilgi Konseyi,
Seçilmek İstiyorum,
Nefret Söylemine Hayır Hareketi,
Nefretsiz Meclis
gibi kampanyaları yürütmekte ve destek vermekteyiz.

 

AVRUPA GÖNÜLLÜ HİZMETİ (AGH – EVS)


Program ülkelerinden (Avrupa Birliği ve üye ülkeleri, Ab’ye komşu ülkeler) birinde, sivil toplum kuruluşu ve yerel toplulukları için sosyal içerikli projelerde çalışmalarda bulunma programı.

GENÇLİK DEĞİŞİMLERİ


Gençlik değişimi, en az iki ülkenin gençlik gruplarının bir araya gelmesiyle oluşan, gençlerin çeşitli konu ve görüşleri tartışabileceği, aynı zamanda farklı kültürler ve toplumlar hakkında bilgi edinebileceği bir programdır. Gençlik Değişimleri, 13 ve 25 yaş arasındaki gençlik grupları için düşünülmüştür.


EURODESK


Eurodesk, gençler için eğitim ve gençlik alanlarındaki Avrupa fırsatları ve gençlerin Avrupa faaliyetlerine katılımı hakkında bilgi   sağlayan Avrupa Bilgi Ağıdır.
YINFO – Gençlik Bilgi Merkezi Derneği Eurodesk Temas Noktasıdır.
Avrupa fırsatları hakkında ücretsiz bilgilendirme yapmaktayız. Gençlerin ve yetişkinlerin katılabileceği ücretsiz programların bilgisini Avrupa Gençlik Bilgilendirmesi şartı kapsamında aktarıyoruz.


EĞİTİM KURSLARI


Eğitim Kursları, en az iki ülkenin kurum ve kuruluşlarının bir araya gelmesiyle oluşan, bireylerin çeşitli konu ve  görüşleri tartışabileceği, ortaklık ağı kurabilecekleri aynı zamanda farklı kültürler ve toplumlar hakkında bilgi edinebileceği bir programdır.

YEREL FAALİYETLER


Seminer
Bilgilendirme Toplantısı ve faaliyetleri
Yerel Eğitim ve Kurslar
Stand Çalışması
Eğitimler
Gönüllülük faaliyetleri

EnglishItalianoEspañolTürkçe