Category ArchiveGençlik Çalışanlarının Hareketliliği

“Guerilla Youthwork” Eğitim Kursu

Almanya Ulusal Ajansı tarafından fonlanan NaturKultur Derneği tarafından düzenlenen “Guerilla Youthwork” isimli Erasmus+ Gençlik Çalışanlarının hareketliliği projesinde Gençlik Bilgi Merkezi Derneği olarak 4 katılımcı ile yer aldık. Proje 14-22 Mayıs 2017 tarihlerinden Almanya’nın Braunlage şehrinde gerçekleşmiştir. Bu projede kuruluş yönetimi, kaynak bulma, gönüllü yönetimi, faaliyet planlama, Erasmus+ projeleri hazırlama gibi konularda geniş kapsamlı bilgiler verilmiştir.

Projede yer alan 40 katılımcı; Türkiye, Almanya, Makedonya, Letonya, Hırvatistan, Romanya, Gürcistan, İspanya, Norveç, Litvanya, Yunanistan, Slovenya ülkelerinden gelmişlerdir.

 

 

 

 

 

Gençlik çalışanlarının kalitesini arttırma, kuruluş yönetimi becerilerini arttırma, kaynak yaratma, sponspor anlaşmaları yapma, gönüllü yönetimi, faaliyet planlama, aktif vatandaşlık, kültürlerarası öğrenme ve avrupa vatandaşlığı gibi konularda katılımcılar farkındalık ve beceri kazanmışlardır ve bu becerileri kendi ülkelerinde ve kuruluşlarında uygulayacaklardır.

 

 

 

 

EnglishItalianoEspañolTürkçe